Arxiu de la categoria: XIII Torneig Poble de Vilobí

Barcelona, campió del XIII Torneig Poble de Vilobí

Barcelona, campió del XIII Torneig Poble de Vilobí

Com cada any, i no podia ser menys al XIII Torneig Poble de Vilobí, l’Emili Colls, amic i arbitre del torneig, ens fa un petit resum de la jornada. Aprofitar, per agraïr-li la feina feta durant aquestes setmanes.

Emili Colls (A.I.) – Vilobí 16 de setembre de 2019

Un any més el Felip Mató i el seu excel·lent equip han organitzat, aquest torneig especial, l’únic en tota Catalunya amb aquest format, any rere any, cal destacar el creixement, tant en nombre d’equips com en nombre de jugadors, enguany 30 equips de 15 clubs.

Destacar el gran número de titulats que hi participen, enguany 3 GM, 8 MI, 8 MF, 1 WIM, 1 WFM i 10 MC. En total 141 jugadors. Recordeu que podeu veure el llistats dels jugadors en el següent article:

La principal novetat d’enguany ha estat la presència d’un equip Colombia, l’Antioqua, encapçalat i entrenat per MI Carlo Vittorino, un jugador que ens ha deixat una grata impressió, ha entaulat amb els GM, Orelvis Pérez i Àlvar Alonso, sense patir cap derrota. L’equip comptava amb 4 jugadores d’alt nivell, que algunes rondes han jugat juntes, de fet la partida pel tercer quart lloc han jugat les 4.

Continua llegint
Anunci XIII Torneig Escacs Vilobi

Llistat de jugadors inscrits al XIII Torneig Poble de Vilobí

Podeu trobar el Llistat de jugadors inscrits al XIII Torneig Poble de Vilobí a la pàgina:

https://chess-results.com/tnr470818.aspx?lan=2

Tot seguit us deixem el Llistat de jugadors inscrits al XIII Torneig Poble de Vilobí. Aquest any, rècord absolut de jugadors inscrits al torneig.

Antioquia A

  • Jenny Chirivi,
  • Carlo Vittorino
  • Cinthya Muñoz
  • Andrés Escobar
  • Elizabeth Toro
  • Angie Chirivi

Barberà A

  • Jaime Alexander Cuartas
  • Jonathan Alonso
  • Cristian Hernandez
  • Benjamin Perez

Barcelona A

  • Thibault Fantinel
  • Mathieu Ternault
  • Adrián Jiménez Ruano
  • Ernesto Piedra
  • Xavier Boixader

Barcelona B

  • Oriol Saguillo
  • Juanma Sánchez 
  • Ivan Cano 
  • Alberto Jul

Cassà A

  • Angel Mayor
  • Ricardo Alejo
  • Josep Anton Pérez
  • Toni Durán
  • Jordi Masnou

Cor de Marina A

  • Orelvis Pérez
  • Marcelo Panelo
  • Melissa Castrillon
  • Joaquim Gutiérrez
  • Carlos Fernandez

Cor de Marina B

  • Pablo Fernandez
  • Narek Hovakimyan
  • Raúl Lorente
  • Jordi Martínez
  • Eduard Dominguez

Cor de marina C

  • Carlos Ortiz
  • Álvaro Roa
  • Rafael Grao
  • Dídac Dominguez
  • Roger Lidon

Gerunda A

  • Alvar Alonso
  • Luis Enrique Valle
  • Dani Molina
  • Jaume Rovira

Gerunda B

  • Francesc Parramon
  • Francesc Xavier Saurina
  • Biel Horta
  • Bernat Xifra

Gerunda C

  • Alex Rueda
  • Leo Valle
  • Dani Fernandez
  • Roger Castilla

Gerunda D

  • Javi Bonilla
  • Pau Bosch
  • Martí Castilla
  • Mauro Alonso

Figueres A

  • Albert Pau,
  • R.C. Alvarez
  • J.M Vilanova
  • Laura Viñolas

Figueres B

  • Arnau Vila,
  • Lluís Compte
  • David Rodriguez
  • David Blanch
  • Aniol Pibernat
  • Jordi Compte

Figueres C

  • Pep Roura
  • Pol Pujolar
  • Max Villalba
  • Guillem Villalba
  • Oscar Villalba
  • Oriol Mención

Foment A

  • Alfonso Jerez
  • Manuel Granados
  • Héctor Mestre
  • Eduardo Yepes

Foment B

  • Amadeu Heredia
  • Carlos Castillo
  • Dani Riu
  • Pau Moya

Foment C

  • Antonio Jerez
  • Victor Pardina
  • Marc Campoy
  • Josep Roca

Foment D

  • Ramon Gibert
  • Jose Luis Montilla
  • Faust Núñez
  • Albert Pardina
  • Alex Rodriguez

Manlleu A

  • Carles Vilarrasa
  • Jordi Lazaro
  • Xavier Jiménez
  • Gerard Casanovas
  • Jordi Sanz
  • Roger Saborit

Olot A

  • Alex Vidal
  • Pol Sabrià
  • Jordi Triadu
  • Sergi Vinardell
  • Abel Lazaro

Peona Peó A

  • Ferran Cervello Tost
  • Xavier Povill Claros
  • Marc Capellades Subirana
  • Roger Cervello Tost
  • Frederic Corrigüelas Armillas

Peona Peó B

  • Daniel Garcia Castellote
  • Carles Moya Arau
  • Nicolas Aleksanyan Israilyan
  • Jaume Llados Clos
  • Ernest Juncosa Padros

Peona Peó C

  • Jordi Llados Clos
  • Gabriel Vargas Rodriguez
  • Miquel Molina Mañas
  • Eloi Aballanet Bertran
  • Caterina Llaurado Pladellorens

Platja d’Aro A

  • Jordi Diaz Comas 
  • Jordi Alvarez Serra
  • Juan Sánchez Luque
  • Vladimir Volkov
  • Joan Diaz Comas

Sant Gregori A

  • Jesús Caballero
  • Miquel Farré
  • Joan Manel Cano
  • Antoni Foix
  • Joan Antoni Morales

Santa Eugenia A 

  • Arnau Clot 
  • Salvador Alarcón 
  • Rex Torsten 
  • Arnau Pino
  • Joan moles

Vilobí A

  • Carles Ros
  • Joan Carranza
  • Josep Lloveras
  • Miguel Montoya
  • Curial Solà

Vilobí B

  • José Vegas
  • Alfons Varas
  • Jaume Lambier
  • Dani Puig
  • Angel Moraño
  • Ferran Turró
Continua llegint

Llistat d’equips inscrits al XIII Torneig Poble de Vilobí

Fins a 30 equips s’han inscrit al XIII Torneig Poble de Vilobí a falta de poc més de 2h per finalitzar el termini d’inscripcions. Tot seguit, el llistat d’equips inscrits al XIII Torneig Poble de Vilobí:

  • Antioquia A
  • Barberà A
  • Barcelona A
  • Barcelona B
  • Cassà A
  • Cor de Marina A
  • Cor de Marina B
  • Cor de Marina C
  • Gerunda A
  • Gerunda B
  • Gerunda C
  • Gerunda D
  • Figueres A
  • Figueres B
  • Figueres C
  • Figueres D
  • Foment A
  • Foment B
  • Foment C
  • Foment D
  • Manlleu A
  • Olot A
  • Peona Peó A
  • Peona Peó B
  • Peona Peó C
  • Platja d’Aro A
  • Sant Gregori A
  • Santa Eugenia A
  • Vilobí A
  • Vilobí B

Podeu trobar el Llistat d’equips inscrits al XIII Torneig Poble de Vilobí a la pàgina:

https://chess-results.com/tnr470818.aspx?lan=2

Continua llegint

Dates i Horaris del XIII Torneig Poble de Vilobí

Ja falta 1 setmana pel XIII Torneig Poble de Vilobí (dissabte 14 desetembre), per tant aprofitem per fer un recordatori de les principals Dates i Horaris del XIII Torneig Poble de Vilobí.

Inscripcions

  • Inscripcions de clubs fins el dia 12 de setembre a les 23:59.
  • Inscripcions de jugadors fins el dia 13 de setembre a les 18:00.
  • Consulta de jugadors a partir del dia 13 de setembre a les 22:00.

Dia del torneig: 14 de setembre

  • Sorteig de la primera ronda
  • Recepció de jugadors a les 9:00
  • Ronda 1 a les 10:00
  • Ronda 2 a les 10:50
  • Ronda 3 a les 11:40
  • Ronda 4 a les 12:30
  • Ronda 5 a les 13:20
  • Aturada per dinar
  • Ronda 6 a les 16:30
  • Semifinals a les 17:20
  • Final a les 18:10
  • Entrega de premis a les 19:00 aproximadament.

Escoltant les demandes de molts d’equips en edicions anteriors, els organitzadors ens reservem el dret d’avançar mitja hora la ronda 6. Dependrà una mica del compliment dels horaris marcats. En tot cas, avisaríem a l’inici de la ronda 5.